GSSE 2015 – Iceland – Time Table

Or Click Here

Medals Iceland 2015

Day 1 – June 2

100 m M – Heats 16:15
100 m W – Heats 16:25 Charlotte Wingfield
Javelin Throw W – Final 16:35
800 m M – Final 16:40 Matthew Croker
Pole Vault M – Final 17:00
800 m W – Final 17:05
400 m M – Heats 17:20 Kevin Moore

Reece Dimech

400 m W – Heats 17:45 Janet Richard

Francesca Borg

Long Jump W – Final 17:50 Rebecca Camilleri
5.000 m M – Final 18:00
Shot Put M – Final 18:35
10.000 m W – Final 18:35 Giselle Camilleri
100 m W – Final 19:30
100 m M – Final 19:40

Day 2 – June 4

Hammer Throw – W 16:00
110 m H M – Final 16:30
100 m H W – Final 16:40
Discus Throw M – Final 16:50
Pole Vault W – Final 16:55
400 m M – Final 16:55
400 m W – Final 17:10
1.500 m M – Final 17:25
200 m M – Heats 17:40 Kevin Moore
200 m W – Heats 17:55 Charlotte Wingfield
High Jump W – Final 18:10
Long Jump M – Final 18:15
Discus Throw W – Final 18:15
3.000 m St. M – Final 18:20
1.500 m W – Final 18:40
400 m H M – Final 19:00
400 m H W – Final 19:10

Day 3 – June 6

200 m M – Final 14:00
Javelin Throw M – Final 14:00
200 m W – Final 14:20
Triple Jump M – Final 14:25
10.000 m M – Final 14:55
High Jump M – Final 15:20
Triple Jump W – Final 15:35 Rebecca Sare’

Dorianne Micallef

5.000 m W – Final 15:45 Giselle Camilleri
Shot Put W – Final 15:50
4 x 100 m M – Final 16:30
4 x 100 m W – Final 16:40
4 x 400 m M – Final 16:50 Kevin Moore, Reece Dimech, Matthew Croker, Neil Brimer
4 x 400 m W – Final 17:00 Janet Richard, Francesca Borg, Charlene Attard, Ylenia Pace

MAAA T&F National Championship 2015

Or Click Here

This year’s Track and Field Championships for Seniors, Juniors, Intermediates and Masters and Cadets and Youths are being held at the Marsa Track on 16th May and 17th May 2015 while the 10000m and the steeplechase will be held on Wednesday 13 May.

Click here for further details. Timetables are available below.

MAAA Championships 2015
Wednesday 13 May 2015
TIME TRACK
06:00 3000m st Open M
06:30 3000m st Open W
07:00 10000m Open M/W
Saturday 16 May 2015
TIME TRACK JUMPS THROWS
01:30 Hammer Open M/W
02:00 High Jump Open M Discus Youths B
02:30 75m Hurd Youths G High Jump Open W Discus Youths G
02:45 80m Hurd Youths B
03:00 Long Jump Youths B Discus Cadets B
03:05 100m (SF) Open M
03:15 100m (SF) Open W
03:30 100m Cadets B Discus Cadets G
03:45 100m Cadets G
04:00 800m Youths B Long Jump Youths G
04:05 800m Youths G
04:15 600m Cadets B
04:25 600m Cadets G
04:30 Javelin Youths B
04:35 200m Youths B
04:45 200m Youths G Long Jump Cadets B
05:00 100m (F) Open M
05:10 100m (F) Open W
05:15 Long Jump Cadets G Javelin Youths G
05:20 1500m Open M
05:30 1500m Open W
05:35
05:45 3000m Youths B
06:00 3000m Youths G Triple Jump Open M Shot Cadets B
06:15 400m Open M
06:20 400m Open W
06:30 4x100m Cadets G Triple Jump Open W Shot Cadets G
06:40 4x100m Cadets G
06:50 3000m Open M
07:00 3000m Open W
AWARDS
Sunday 17 May 2015
TIME TRACK JUMPS THROWS
01:30 400m hur Open M,W
01:40 400m hur Open M,W
02:00 4x100m Open M Pole Vault Open M,W Discus Open MW
02:10 4x100m Open W
02:30 110 Hurd Open M Shot Youths B
02:35 100 Hurd Open W
02:45 70m Hurd Cadets G
03:00 75m Hurd Cadets B Long Jump Open M Shot Youths G
03:15 100m Youths B
03:30 100m Youths G Shot Open MW
03:45 800m Open M Long Jump Open W
03:50 800m Open W
04:00 300m Cadets B
04:10 300m Cadets G
04:15 High Jump Youths B
04:25 200m Open M
04:30 200m Open W
04:45 1500m Youths B High Jump Youths G
04:55 1500m Youths G
05:00 Javelin Open M
05:10 1200m Cadets B
05:20 1200m Cadets G
05:30 400m Youths B High Jump Cadets B Javelin Open W
05:35 400m Youths G
05:45 5000m Open M
06:00 High Jump Cadets G Javelin Cadets B
06:10 5000m Open W
06:30 Javelin Cadets G
06:35 4x100m Youths B
06:45 4x100m Youths G
06:55
AWARDS

MAAA Clubs League 2 – 9th of May 2015 – Timetable

Or Click Here

TIME TRACK JUMPS THROWS
01:30 800m men Triple Jump Men / Women Discus Men / Women
01:40 800m women
02:00 100m men Discus Youths
02:10 100m women
02:20 1500m men
02:30 1500m women Long Jump Men / Women
02:40 1500m men Youths
03:00 200m men Javelin Men / Women
03:10 200m women
03:25 200m Men Youths
03:45 400m men High Jump Men / Women Shot Men / Shot Women
03:55 400m women
04:15 4×100 relay men High Jump Men Youths
04:20 4×100 relay youths men
04:25 4×100 relay women
04:45 5000m men / women